Zero S charging
HERHANGİ STANDART
PRİZDEN DOLDURUN
ELEKTRİKLİYİ KULLAN Şarj Avantajlar Teknoloji Çevre Menzil

ŞARJ

HER YERDE ŞARJ EDEBİLİRSİNİZ.

Kolaylık önce gelir. Tüm Zero Motosiklet modelleri, evde veya garajda ek herhangi bir ekipmanın kurulmasına gerek kalmadan şarj edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Tüm gereken standart evsel bir elektrik prizidir. Bu motosikletinizi istediğiniz yerde istediğiniz anda şarj edebileceğiniz anlamına gelmektedir. Modele bağlı olarak, her bir motosiklet şarj ederken 650W – 1300W kullanmaktadır (Daha detaylı bilgi için her bir model altında “Güç Sistemi” bölümüne bakın).

Elektrikli motosikletler ile ilgili olarak en sık sorulan sorulardan biri “Şarj etmesi ne kadar sürüyor?” şeklindedir. Bu soru için sıklıkla kullanılan ve nükteli bir cevap “Yaklaşık beş saniye” şeklindedir. Elektrikli motosikletler herkesin yaşam tarzına uymamaktadır. Ancak, birçok kişi için eve, ofise veya sık sık uğradıkları başka bir yere geldiklerinde motosikletlerini prize takmaları yaklaşık beş saniyelerini alacaktır. Ve benzin istasyonlarının aksine, bu yerler sadece “benzin doldurmaya” özel yerler olmadığı için, motosikletlerini yeniden şarj olurken; çalışabilir, sosyalleşebilir, oynayabilir ve hatta uyuyabilirler. Tıpkı bir cep telefonunda olduğu gibi, sürücüler Zero motosikletlerini herhangi standart bir elektrik prizine takabilirler. Bunun bir sonucu olarak, birçok kişi için bu bir benzin istasyonunda asla durmalarına veya diledikleri güzergâhtan sapmalarına gerek kalmaması anlamına gelmektedir (eğlence ve cilve için sapma haricinde).

HIZLI-ŞARJ

Zero’nun ölçeklenebilir "hızlı şarj " sistemi, sahiplerinin şarj süresini önemli ölçüde kısaltacak bağımsız şarj cihazı eklemelerine olanak sağlamaktadır. Her bir şarj cihazı, standart bir evsel prize takılmakta ve güç ünitelerine saat başı yaklaşık bir kWh ekstra şarj sağlamaktadır. Bunun bir sonucu olarak, bir Hızlı-Şarj sistemi bir motosikletin şarj süresini yarı yarıdan daha fazla azaltabilmektedir. Herhangi bir motosikletin özellikler sayfasını ziyaret edin ve bir hızlı-şarj sisteminin size ne kadar süre kazandıracağını tespit etmek için “Güç Sistemi” bölümüne bakın.

Çoğu evsel elektrik devresinin anma gerilim ve akım değerinin tek bir şarj cihazını destekleyecek şekilde 220V/6A, olduğunu lütfen unutmayın. Bunun bir sonucu olarak, Zero’nun hızlı-şark aksesuarlarından faydalanabilmek için, her bir şarj cihazını ayrı bir 220V/6A devreye bağlamanız gerekmektedir. Daha yüksek anma değerine sahip bir evsel devreye bağlıyorsanız, devrenin Zero şarj cihazının 1.200W giriş yükünü güvenli bir şekilde desteklediğinden emin olmanız gerekmektedir.