Zero S and Zero XU coast highway
VERİMLİ, TEMİZ
VE UCUZ
ELEKTRİKLİYİ KULLAN Şarj Avantajlar Teknoloji Çevre Menzil

ÇEVRE

TEMİZ. VE HER YIL DAHA TEMİZ BİR HALE GELİYOR.

Zero Motorcycles’ın %100 elektrikli güç aktarım mekanizması,CO2 ve zehirli gaz salınımını azaltırken, petrol rezervlerini de korumaktadır. Herhangi bir özel veya politik nedene bakılmaksızın, petrolün korunması ve egzoz gazlarının azaltılması birçok yarar sağlamaktadır. Gerçekten de, elektrik şebekesi her geçen yıl daha verimli bir hale geldiği için, bir Zero zaman içinde daha enerji verimli ve daha temiz bir hale gelecektir. Mutlak enerji bağımsızlığı veya alınımları ortadan kaldırma arayışı içinde olanlar için, bir Zero’ya tamamen yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak enerji sağlamak bile mümkündür. Enerjinin nereden geldiğine bakılmaksızın, fiyatlar her gün yeni bir rekor kırarken benzin istasyonuna uğramama bir tür özgürlük hissi uyandırmaktadır.

“Amerikalılar, işe gidip gelirken her yıl 100 saatten daha uzun bir zaman harcamaktadır. 2003 yılında, ulus olarak bir bireyin işe gidiş gelişi günlük ortalama 24.3 dakika sürmüştür. Bir motosiklet veya bir moped fazla bir yolcu veya depolama alanı sunmamakta, fakat çoğu bir melez (hibrit) araçtan bile daha uzun mesafeye çok daha ekonomik fiyatla erişmektedir. Ayrıca, iki tekerlekliler trafiğin yoğun olduğu saatlerin üstesinden gelecek ek manevra kabiliyetine sahipler. Yakıt fiyatları yukarı doğru fırlarken, motosikletler ve mopedler tipik yarım saatlik işe gidiş geliş sürüşü için pratik bir yakıt tasarruflu ulaşım aracı olabilir.”

– American Community Survey Verileri Amerikan Nüfus Sayım İdaresi tarafından yayınlanmıştır Mart 2005

DAHA AZ SALIM/EMİSYON

50’den fazla araştırma ve analiz sonucu: elektrikli araçlardan daha az salım/emisyon

  • Elektrikli araçlar, kömüre çok bağlı olanlardan bazıları da dahil olmak üzere 49 ABD eyaletinde karbon emisyonunu azaltacaktır
  • Bir araba için – emisyonlarda yaklaşık %70 azalma
  • • Bir motosiklet için – emisyonlarda %90 üzerinde azalma

Complete summary can be downloaded from Plug In America

90% reduction in emissions
increasingly renewable

HER GEÇEN YIL DAHA TEMİZ ÇALIŞTIRMA

  • Elektrik şebekeleri daha temiz hale geldikçe – elektrikli araçlar daha da temiz hale gelecektir
  • Elektrikli arabalar emisyonları yerleşim merkezlerinden uzaklaştırmaktadır
  • Birkaç bin elektrik santralinin çıktılarının kontrol edilmesi 200 milyon aracın egzoz borusunu kontrol edilmesinden daha kolaydır.