Your Ride.
Your Range.
ELEKTRİKLİYİ KULLAN Şarj Avantajlar Teknoloji Çevre Menzil

298 KM.

GÖRÜNDÜĞÜNDEN DAHA İLERİ. BEKLEDİĞİNİZDEN DAHA EKONOMİK.

Beklenildiği gibi, herkesin elektrikli motosikletler hakkında sorduğu ilk sorulardan biri, “Ne kadar gidiyor?” şeklindedir. Zero Motorcycles geniş bir model yelpazesi sunmakta ve her bir model ve çeşit farklı bir menzile sahiptir. Şimdiki durumda, yelpazedeki en uzun menzil, şehir içinde 185 km ile Zero S ZF12.5 + Power Tank modeline aittir. Ancak, sadece kasaba veya şehir içinde dolaşmak için bir motosiklet isteyenler için daha kısa menzilli fakat farklı avantajlar sağlayan bir çok seçenek bulunmaktadır. Zaten, elektrikli bir motosiklet seçmek, yaşam tarzınız için en iyi tercihi yapma meselesidir.

İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak motosikleti seçmek için bir günde normalde ne kadar sürdüğünüzü görmenizi tavsiye ediyoruz. Kat ettiğiniz kilometreleri ne kadar yakından takip ettiğinize bağlı olarak, cevap sizi şaşırtabilir. ABD Ulaştırma Bakanlığına göre, standart bir sürücü yılda yaklaşık 13,476 mil seyahat etmektedir. Bu günde yaklaşık 37 mile karşılık gelmektedir. Bir Zero motosiklete sahip olduğunuzda, 37 mil size günde kocaman bir 37 sente mal olacaktır. Güç aktarım mekanizması bakımına ihtiyaç olmadığından da söz etmiş miydik?

MODÜLER OLUN.

VEYA… AKLINIZA GELDİĞİ GİBİ YAPIN.

Menzil temelde motosikletin güç sistemindeki kilovat-saat (kWh) miktarına bağlıdır. Şarj ettikçe güç ünitesindeki kWh miktarını artırmaktasınız ve tamamen şarj olduğunda motosikletinizin en yüksek menziline ulaşabilirsiniz. Elektrikli araç sürdüğünüzde, her durduğunuzda elinize biraz daha şarj etme ve biraz daha ileri gitme fırsatı geçecektir. Zero, her bir motosiletinin potamsiyel menzilini hızlı bir şekilde artıracak çeşitli sistemler sunmaktadır.

İKİNCİ BİR MODÜL EKLEYİN:

Zero FX, potansiyel menzilinizi etkin olarak ikiye katlayacak ikinci bir modül eklemenize olanak sağlayan modüler güç üniteleri kullanmaktadır. Şarjı bitmiş güç ünitenizi yeni bir tanesi ile yaklaşık altmış saniyede değiştirebilirsiniz..

HIZLI-ŞARJ CİHAZI KULLANIN:

Zero, şarj etme süresini %75’e kadar azaltan hızlı şarj ünitesi sunmaktadır.

DÖRT FAKTÖR

MENZİLİNİZİ YÜKSELTİN

Elektrikli motosikletlerde menzil benzinli motosikletlerde de olduğu gibi değişiklik göstermektedir. Ancak, Elektrik ile benzin arasındaki fark, enerji tüketimi elektrikli bir motosiklette daha kısa bir mesafede ortalanmasıdır. Elektrikli motosikletler, benzin istasyonlarını daha seyrek ve daha zahmetli ziyarete karşın günlük, zahmetsiz yeniden şarj için tasarlanmıştır. Bunun bir sonucu olarak aynı elektrikli motosiklet çoğu zaman dolu bir yeniden şarjdan bir diğerine farklı menziller verebilmektedir.

MENZİL NASIL TAHMİN EDİLİR

Bir elektrikli motosikletin menzilinin genel olarak nasıl etkileneceğini tahmin etmek için aşağıda belirtilen dört faktörü kullanabilirsiniz:

  • Güzergah
  • Sürücü
  • Hava şartları
  • Motosiklet

Sizin belli kullanım şartlarınız altında motosikletin gerçek hayattaki menzilini tahmin etmek için, bu faktörlerin her birini göz önüne alarak, ‘şehir içi menzili’ standartları gibi spesifikasyonları kullanabilirsiniz.